Grand Hotel Prague Towers je hotelem s dlouholetou tradicí a jedinečnou polohou v srdci metropole přímo nad Nuselským mostem. Budova hotelu má celkem 26 podlaží, z čehož 24 je nadzemních. Celková výška činí 84 metrů, anténa dosahuje až do výšky 90 metrů. „Každé z písmen měřilo téměř dva metry a vážilo několik desítek kilogramů, takže manipulace s odstraněním nápisu nebyla snadná. Nejhorší byly pro techniky hlavně komplikace kvůli počasí, protože do práce zasahoval vítr. Celou akci mohli díky výšce budovy navíc sledovat Pražané z celého okolí, práce na budově byla nepřehlédnutelná,“ komentuje technické práce Petr Chábera, viceprezident skupiny Czech Inn Hotels. „Po sundání všech písmen pro nás bylo překvapením, že materiál na budově zanechal stopy a bývalý název hotelu Corinthia je stále jasně viditelný. Následně jsme tedy ještě nechali stěnu vyčistit. Nyní už je ovšem starý nápis minulostí a my začínáme zcela novou etapu,“ vysvětluje Petr Chábera.
Tisková zpráva
 
Změna názvu hotelu na Grand Hotel Prague Towers je pouze prvním krokem z připravovaných změn, které skupina Czech Inn Hotels připravuje. „Zahájili jsme modernizaci pokojů v řádu několik desítek milionů korun, a i nadále plánujeme postupně hotel revitalizovat.  Při úpravách klademe velký důraz na zachování unikátního charakteru a historické hodnoty hotelu. Naším cílem je atakovat ještě v letošním roce 90% obsazenost, tak jak je standardem na ostatních hotelech skupiny Czech Inn,“ říká Jaroslav Svoboda, majitel a zakladatel společnosti Czech Inn Hotels, která v roce 2023 poskytla ubytování pro téměř 1,5 miliónů hostů, a tím obhájila svou pozici jedničky na českém trhu.

Czech Inn Towers dron

 
V současné době hotel nabízí 539 pokojů. V posledním patře se nachází wellness zóna a známý plavecký bazén s jedinečným výhledem. V hotelu je k dispozici také několik restaurací, barů a kaváren, celkem 25 kongresových sálů a zasedacích místností, největší s kapacitou pro 700 osob. Historie hotelu se začala psát přesně před 40 lety. Výstavba byla zahájena 1984, provoz byl potom od roku 1988, přičemž Pražané si pamatují budovu ještě pod názvem Forum. Při otevření šlo o ikonickou stavbu moderní architektury a luxusu. Budova měla být součástí města mrakodrapů na pankrácké straně Prahy, z nichž se některé stavby realizovaly, jiné pak nikoli.
 
O Czech Inn Hotels

Skupina Czech Inn Hotels byla založená současným majitelem a jednatelem společnosti Jaroslavem Svobodou v roce 2003. Začátkem byl pronájem malého hotýlku v Harrachově. V současnosti je největší hotelovou sítí v České republice, provozuje 26 hotelů a nabízí hostům více než 7000 lůžek. Hotely se nachází převážně v Praze, ale i v Brně, Portugalsku, Gruzii …. Mezi nejznámější budovy patří například hotel Don Giovanni, The Grand Mark Prague (bývalý hotel Kempinski), Grand Hotel International nebo Cosmopolitan Bobycentrum v Brně.
Tisková zpráva

Czech Inn Towers dron

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist