Projekt společnosti poprvé připravily v režimu systému SAP S/4HANA, private edition. Nové systémy v PRO.MED.CS Praha a.s. rozšíří pokrytí klíčových oblastí, jako jsou řízené sklady, optimalizace v oblastech výroby a řízení kvality nebo optimalizace integrací. Pro efektivnější pokrytí personálních procesů a aktuálních potřeb, implementovala farmaceutická společnost řešení SAP SuccessFactors.

„Ročně vyrobíme přes miliardu produktů a pro nejnovější inovace a splnění všech norem potřebujeme ty nejmodernější nástroje, které nám umožní zefektivnit naše fungování tak, aby se naše interní týmy mohly namísto řešení operativního provozu zaměřit na rozvoj strategie společnosti,“ říká Roman Hošek, IT ředitel společnosti PRO.MED.CS Praha a.s.

S působností ve více než třiceti zemích světa se PRO.MED.CS Praha a.s. rozhodl pro kombinaci brownfield a greenfield přístupu. To společnosti umožnilo konverzi základního systému bez dat do nového prostředí, částečnou optimalizaci stávající agendy a implementaci nové podle aktuálních standardů a potřeb. Tento přístup zajistil postupný přechod na systémy nové generace bez narušení provozu. Se společností MIBCON definovaly oblasti pro následné fáze s možností dalších inovací, úprav procesů a rozšíření agendy.

„Ve farmaceutickém průmyslu se klade velký důraz na validace, které musí firmy splňovat. V současné době už jsou k dispozici nástroje, které dokáží splnění náročných požadavků urychlit a zároveň zachovat tu nejvyšší možnost kvalitu výstupů. Během implementačního projektu v PRO.MED.CS Praha a.s. jsme využili Solution Manager, který nám umožnil přesně řídit změnové procesy a automaticky je promítnout do dokumentace,“ říká Jan Filip, obchodní ředitel MIBCON.

K realizaci projektu a výběru implementačního partnera se PRO.MED.CS Praha a.s. rozhodla po více než patnácti letech zkušeností se systémy SAP, pokrývající oblasti financí, logistiky a výrobních procesů. Hlavními důvody pro další krok v digitalizaci společnosti byly měnící se potřeby uživatelů, nové přístupy a modernizace procesů.

„Éra umělé inteligence s sebou přináší řadu dříve nepoznaných výzev. Proto je důležité vědět, že máte dlouhodobého partnera, který zná detailně vaše podnikání a na kterého se můžete kdykoli spolehnout, ať už během posilování vlastní konkurenceschopnosti na českém trhu nebo dobývání těch zahraničních. Abychom mohli naše klienty inspirovat a pomoci jim být stále o krok napřed před konkurencí, je pro nás klíčové neustále pracovat na inovacích, které přinášíme na trh,“ říká Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist