Společnost JYSK je významným nájemcem skupiny ZDR Investments. Po této akvizici je v jejím portfoliu celkem 14 prodejen JYSK, které jsou zastoupeny v 5 zemích, kde ZDR působí. JYSK, spolu s prodejnami potravin a diskontními obchody, představuje stabilní segment portfolia, který se navíc vyznačuje dlouhými nájemními smlouvami. Průměrná vážená doba do konce platnosti nájemních smluv (WAULT) činí za celé portfolio prodejen JYSK  8,2 let.

„Od začátku letošního roku se jedná již o 5. akvizici, která směřuje do fondu pro kvalifikované investory. Stejně jako ty předešlé i tato akvizice potvrzuje náš záměr investovat do stabilních a dlouhodobě pronajatých komerčních nemovitostí. Řetězec JYSK dosahuje s téměř 17 tis. m² pronajaté plochy podílu téměř 5 % na celkové pronajímatelné ploše mezinárodního portfolia skupiny ZDR“ uvedl Radek Hladký, partner skupiny ZDR Investments.

Dánská společnost JYSK, založená v roce 1979, je s více než 3 300 obchody ve 48 zemích světa a 31 000 zaměstnanci jednou z předních světových společností v oblasti maloobchodního prodeje nábytku a bytových doplňků. Za fiskální rok 2023 vykázal JYSK rekordní tržby ve výši 5,4 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 6,3 %. Firma se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější zaměstnavatele v Evropě a pyšní se nadstandardní ziskovou marží 10 %.

O skupině ZDR Investments

Ryze česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments investuje finanční prostředky svých zakladatelů a dalších investorů získaných z úpisů investičních akcií zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Nemovitostní fondy ZDR Investments disponují licencemi České národní banky. Nemovitosti nabývané fondy ZDR Investments jsou situovány na území České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa a Chorvatska, Slovinska a jsou téměř plně obsazeny nájemci. K více než 240 nájemcům z řad renomovaných nadnárodních, ale i českých řetězců, patří německé skupiny ALDI, REWE a Tengelmann, rakouský SPAR, nizozemské skupiny Ahold a Action, britské TESCO, dánský JYSK nebo australský Harvey Norman. Portfolio skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments obsahuje 67 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 319 tis. m² v hodnotě 14 mld. Kč.

Průměrný roční výnos fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. dosáhl od založení k 31.12. 2023 v růstové CZK třídě 10,45 %. Retailový fond ZDR Investments Public SICAV a.s. dosáhl ke stejnému datu průměrného ročního zhodnocení od založení 8,61 %. Nejmladší fond skupiny ZDR Investments Industrial SICAV a.s. doručil v růstové CZK třídě za rok 2023 průměrný roční výnos od založení 8,85 %.

Tisková zpráva

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist