Ve spolupráci s EduArt Experience, platformou pro sběratele umění a Galerií a aukční síní Weinberg oslovil nadační fond čtrnáct talentovaných českých umělců, kteří do aukce laskavě darovali svá díla. Většina děl je inspirovaná dětstvím a šťastnými vzpomínkami a tematicky tak souzní s posláním nadace Happy Hearts.

Na aukční stránce je možné nejen dražit umělecká díla, ale také darovat konkrétní částku přímo na stavbu školy. Veškerý výtěžek z aukce bude použit na další školní projekty v Nepálu, Mexiku a na Filipínách.

„Za téměř dvacet let našeho působení jsme ušli dlouho cestu, společně s našimi partnery jsme postavili 353 škol ve 27 zemích a pomohli více než 120 tisícům dětí vrátit se zpátky
do škol. Naše práce ale nikdy nekončí, stále je obrovská spousta dětí, které na svůj návrat do bezpečné školy teprve čekají“,
vysvětluje Karolína Bosáková, ředitelka a zakladatelka Nadačního fondu Happy Hearts. „Ze srdce děkujeme všem umělcům, kteří sdílejí naše hodnoty rozhodli se nás podpořit.“

„Témata dětství, naděje a lásky mají šanci oslovit právě podporovatele nadace Happy Hearts. Díla vydražená v online aukci pomohou uskutečnit skvělé charitativní projekty Nadace a současně budou těšit své nové majitele“, dodává Barbora Půlpánová, zakladatelka EduArt Experience.

Charitativní aukce je součástí fundraisingové a komunikační kampaně Inspire the Change, která začíná v letošním roce. Jejím cílem je hlavně šířit povědomí o aktivitách Happy Hearts a získat prostředky na další školní projekty. „To, co začalo jako sen jedné české dívky obnovit jednu školu po tsunami v Thajsku, se rozrostlo v celosvětovou iniciativu. Je to silné svědectví o tom, jak malý skutek laskavosti může inspirovat ostatní a podnítit změnu“, dodává Karolína Bosáková.

Děkujeme, že nám pomůžete šířit naši myšlenku a vrátit tak dětem postiženým přírodními katastrofami naději na lepší budoucnost.

Umělci, kteří darovali svá díla do aukce:
Ivana Štenclová
Veronika Holcová
Magdalena Roztočilová
Anna Jožová
Libuše Dlabola Pražáková
Petr Hajdyla
Kristýna Šarochová
Petr Gruber
Jakub Tytykalo
Natalie Perkof
Adam Jílek
Oskar Felber
Rumen Sazdov
David Segeťa
Více na Happy Hearts Czech | Česko

O Happy Hearts:
Nadační fond Happy Hearts založily Petra Němcová a Karolína Bosáková. Pomáhá po celém světě v oblastech, kde v důsledku přírodní katastrofy chybí možnost vzdělání a infrastruktura. Obnova škol je nejlepší udržitelnou pomocí pro děti i celé komunity.
Happy Hearts CZ je součástí globální sítě nadací, jejím hlavním parterem je americká nadace
All Hands and Hearts. Za dobu svého jsme společně postavili 353 škol ve 27 zemích a pomohli tak více než 120 tisícům dětí.

O EduArt Experience
EduArt Experience je platforma pro sběratele umění, kteří svou činností podporují rozvoj umělecké scény. Proměňuje nováčky ve světě umění v budoucí sběratele. Odhaluje zákulisí fungování uměleckého trhu a pomáhá se na něm zorientovat. Zprostředkovává názory těch nejpovolanějších odborníků v dané oblasti, aby si pak každý mohl pořídit umělecké dílo, které pro něj bude představovat smysluplnou finanční i emocionální investici.

O Galerii a Aukční síni Weinberg
Galerie aukční síň Weinberg je synonymem pro originalitu, unikátnost a kvalitu v umění. S přístupem založeným na odbornosti a péči o každý detail nabízí širokému publiku sběratelů možnost objevovat exkluzivní a vzácné kusy. V galerii najdete díla jedinečná s historickou hodnotou a estetickou přitažlivostí. Aukce jsou kurátorským výběrem uměleckých děl, které zaujmou i ty nejnáročnější sběratele.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist