Hudební klub Doupě na Praze 6 hostil ve středu 29. května výjimečný benefiční koncert, jehož hlavní hvězdou byla zpěvačka Ewa Farna. V intimním prostředí pro 200 diváků ještě více vynikl její autentický projev: „Byl to speciální koncert jak svým provedením, tak prostředím. Navíc v atmosféře, která se dala doslova chytat rukama. Jsem poctěna, že jsem mohla vystoupit pro lidi, kteří přišli podpořit unikátní projekt na pomoc rodinám s nemocnými dětmi. Ti tak mohou zůstat po dobu náročné a často dlouhé léčby spolu,“ řekla zpěvačka po koncertě.

Bouřlivým potleskem ocenili diváci také úvodní vystoupení, o které se postaral zpěvák Vojtěch Dyk, tentokrát doprovázen pouze klavírem. Duet si s Ewou Farnou přišel zazpívat nadějný zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj. Celým večerem s grácií provedla moderátorka Daniela Brzobohatá. Nechyběla ani dlouhodobá podporovatelka a patronka Domu Ronalda McDonalda, herečka a influencerka Veronika Arichteva nebo zpěvačka Martina Pártlová. Na akci zavítali také zástupci hlavního sponzora akce, společnosti Coca-Cola Česká republika. Její obchodní ředitel Pawel Ozierski považuje partnerství s nadačním fondem za přirozené: „Je skvělé, že první český dům už více než rok pomáhá rodinám v těžkých situacích. Koncert je prostředkem, jak dostat tuto nedocenitelnou pomoc k dalším lidem, kteří ji potřebují. Jsme nejen hrdým partnerem tohoto koncertu, ale také celé myšlenky organizace a také nápojovým partnerem stávajícího domu od jeho vzniku.“

Nezapomenutelný večer ocenila také ředitelka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda Ivana Švingrová Pešatová: „Všem umělcům, divákům, partnerům i organizátorům patří velké poděkování! Přála bych si, abychom si dobrou náladu z uplynulého večera zachovali co nejdéle. I proto, že jsme pomohli unikátnímu projektu zaměřenému na péči o nemocné děti a jejich rodiny. Získali jsme pro ně 4 203 241 koruna jsme za to moc vděční. Budeme pokračovat ve snaze vytvářet druhý domov těm, kteří to potřebují, a ulehčit jim zvládání těžkých životních chvil.“

Celková částka, kterou dárci, partneři a sponzoři společně díky této akci přispěli nadačnímu fondu, bude využita pro výstavbu druhého Domu Ronalda McDonalda. První dům funguje od roku 2022 v areálu Fakultní nemocnice Motol. Za více než rok a půl provozu poskytl bezplatné ubytování zhruba 400 rodinám nemocných dětí. V celkem 21 pokojích tak zajistil přibližně 30 tisíc noclehů, z toho čtvrtina byli přímo dětští pacienti, kteří mohli dočasně opustit nemocniční lůžko.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist