„Domov seniorů v Ivančicích poskytuje sociální služby DS a DZR a je zasazen do nádherné lokality Jihomoravského kraje. Název Domov je pro nás velmi zavazující a chceme, aby se klienti u nás cítili jako doma. Pro klienty je kromě ošetřovatelské a zdravotní péče taky zajištěna spousta denních činností, které mají pobyt v Domově zpříjemnit. Zároveň klademe i důraz na kvalitní pracovní podmínky pro naše zaměstnance, jelikož si jsme vědomi náročnosti a odpovědnosti jejich profese. Věříme, že výsledkem naší práce bude spokojený klient a o to nám jde především,“ říká ředitel nového domova Jiří Dušek.

Tisková zpráva

„Architekt vtiskl do tvaru budovy moderní vhled. Stavebně má objekt obdélníkový tvar, není však pravidelný, společenské místnosti vybočují a vytváří tak zajímavé členění. Z jižní strany jej obklopuje pobytová zahrada, západně jsou situovaná parkovací stání s dopravním napojením a hlavním vstupem. Výstavba probíhala přes dvě zimní období a trvala 16 měsíců, během kterých vznikl skutečně krásný nový domov. Používali jsme kvalitní a funkční materiály, aby objekt mohl bezproblémově sloužit svým klientům i personálu,“ uvedl ředitel dodavatelské společnosti SYNER Robert Špott.

Tisková zpráva

Bezbariérovost u tohoto druhu budovy je samozřejmá. Veškerá strava je dle individuálních potřeb klientů připravována týmem pracovníků přímo v kuchyni domova. Jeho otevřením také vzniklo 78 nových pracovních míst. Součástí zařízení je také 10 lůžek odlehčovací služby, která jsou určena pro krátkodobé ubytování. „Ocení je například lidé, kteří se o své blízké starají doma a chtějí mít možnost si vyřídit svoje starosti anebo si vzhledem k náročnosti péče trochu odpočinout. Díky odlehčovacím lůžkům budou mít jistotu, že je o jejich nejbližší dobře postaráno,“ vysvětlil přínos této služby Jiří Dušek.

Slavnostního aktu se zúčastnil JUDr. Robert Špott, MBA, představitel generálního dodavatele společnosti SYNER (zleva)
Slavnostního aktu se zúčastnil JUDr. Robert Špott, MBA, představitel generálního dodavatele společnosti SYNER (zleva)
 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist