„Je to tak, my Češi opravdu stále cítíme pevný vztah k cihle. Jednoduše chceme mít své investice zajištěné něčím, na co si lze takzvaně sáhnout. Aktuální situace na trhu ale jednoduše neumožňuje každému koupit si investiční byt nebo třeba garáž. Proto jsme tu my – abychom lidem nabídli pro ně výhodnou alternativu, ke které nepotřebují miliony. A očividně to funguje, protože jsme jim dokázali vydělat 150 milionů korun, které už mají na svých účtech, bankovních nebo těch u nás na platformě, z nichž lze dále investovat. Určitě je z čeho vybírat, aktuálně máme v nabídce deset projektů, které čekají na proinvestování,“ komentuje Alan Pock, CEO a spoluzakladatel Investownu. „Podobně to ale platí i pro Slováky, a proto bylo logickým krokem expandovat právě tam. Také na Slovensku totiž chceme ukázat, co je s pár stovkami měsíčně možné,“ dodává další ze zakladatelů a CMO Investownu Peter Maslík.

Rekordy jsou fajn, spokojení klienti super

Investown ovšem za poslední rok lámal rekordy nejen v růstu obratu. Podařilo se mu totiž otevřít pro investory už 640 příležitostí k investování. Jen během prosince 2023 pak přibývaly rychlostí až 10 nových denně. Průměrně jsou přitom proinvestovány za necelé čtyři dny. Poslední měsíc loňského roku byl však rekordní také v částce, kterou uživatelé platformy proinvestovali – přesáhla 250 milionů korun. Přitom si Investown stále drží 100% úspěšnost a ani jednou nebylo třeba rozjetý projekt stahovat či rušit. Milníků tak platforma překonala hned několik. Jedním z těch nejzásadnějších bylo ovšem získání licence ČNB, díky které lze vyrazit také za hranice České republiky.

„Všechny úspěchy, kterých se nám podařilo dosáhnout, jsou samozřejmě skvělé. Nebylo by to však možné bez našich klientů, kteří nám tím dávají svou důvěru a signál, že je pro ně náš produkt opravdu přínosný. Dalším důkazem je pak také to, že za loňský rok se jejich počet téměř zdvojnásobil. Přibylo jich totiž hodně přes 30 000. Rekordy jsou tedy určitě skvělé, ale spokojení investoři jsou rozhodně lepší. Takový zájem je pro nás samozřejmě také závazkem a velkou motivací, abychom své služby nadále zlepšovali,“ doplňuje Pock.

Letošní rok se ovšem v Investownu neponese jen v duchu expanze na další trhy. Nedávno tak například pro nově příchozí spustil na webu kalkulačku dosavadních výnosů, která jako zdroj používá výsledky z databáze platformy. Každý se tak může přesvědčit o tom, kolik s Investownem může vydělávat.

Velké plány má společnost také pro svůj produkt. V první řadě se jedná o takzvaný autoinvest, kdy Investown nabídne automatizované investice do nemovitostí pomocí trvalých příkazů s možností nastavit libovolnou pravidelnost. Postaví se tak vedle dalších platforem z jiných oblastí investování, které podobnou funkci umožňují. Následně také pro své nejaktivnější investory nabídne zcela nový premium program, který bude založený na četnosti a výši investic. Členové tohoto programu pak získají řadu benefitů – například lepší výnosy, předplatné partnerských podcastů nebo třeba možnost zúčastnit se prestižních událostí.

Více o společnosti Investown

Český Investown je crowdfundingová investiční společnost, která umožňuje investovat do nemovitostních úvěrů – snadno, rychle, online, bez jakýchkoli poplatků a naprosto každému. Ať už jde o běžné lidi, nebo firmy. Investory spojuje s developery, kteří hledají financování pro své projekty. Platforma vznikla s cílem nabídnout bezpečnou a snadnou cestu pro zhodnocení úspor a současně jako způsob, jak oživit trh s nemovitostmi. Registrace probíhá online a po vkladu minimální částky se již dál klient o nic nestará, zhodnocení mu pravidelně a automaticky chodí do peněženky. Investown v roce 2019 založil Alan Pock, samotná platforma byla spuštěna roku 2021. Za své krátké působení na trhu se firmě podařilo dosáhnout počtu 80 tisíc registrovaných uživatelů a měsíčně vyplácet zisky dosahující 13 milionů korun.