„Cílem zavedení premium programu je odměnit věrné investory. Prémiové účty na jiných finančních platformách jsou totiž běžnou praxí. Zároveň se snažíme zajistit, že i když probíhá snižování úrokové sazby na spořicích účtech, což má dopad i na další investiční produkty, naši uživatelé budou stále dosahovat atraktivních zisků. V rámci členství tak získají bonusové výnosy ke každé nové investici a to již od druhé úrovně. Celý program je zdarma a přiřazená úroveň se odvíjí podle aktuální hodnoty portfolia. Přičemž u nejvyšší úrovně získá uživatel přístup k asistenční službě Concierge, kterou může využít například na rezervaci restaurace, či objednání kytek,“ říká Alan Pock, spoluzakladatel a CEO Investown.

Nadstandardní benefity jsou u fintechových platforem ve světě běžně k vidění. Nejznámějším je Revolut, který nabízí čtyři úrovně členských plánů, kdy u nejvyššího uživatelé získají neomezený přístup do letištních salonků zdarma, či při platbě kartou až 1,2 % cashback. Další známou platformou je Robinhood, která poskytuje možnost obchodování s akciemi, či kryptoměnami. Ta v rámci svého programu nabízí uživatelům například až 3% cashback  z nákupů.

Odměny za věrnost

Investown přináší šesti úrovňový systém, který klientům poskytne exkluzivní příležitosti a benefity. Jednotlivé úrovně potom dělí dle aktuální hodnoty portfolia, přičemž první kategorie Active lze docílit už při deseti tisících proinvestovaných korun. Následují Premium úrovně, které se vyvíjí dál na 50, 200, 500 tisících a poslední Premium 4 je od  milionu korun. Největší výhodou, počínaje úrovní Active, je přitom zvýšená úroková sazba, jejíž navýšení se pohybuje od 0,2 % do 0,8 % p.a. a klienti Investownu tak získají větší výnos na svých investicích.

Při dosažení úrovně Premium 1 se uživatelé mohou těšit na přístup k VIP projektům. To jsou projekty s nízkým LTV až 65 % a investiční délkou do 12 měsíců. Zároveň mají uživatelé možnost se zúčastnit privátních Q&A setkání s vedením společnosti. U Premium 2 mají investoři možnost využít speciální předplatné podcastu Insider a po dosažení Premium 3 se zúčastnit exkluzivních eventů několikrát ročně. Nejvyšší stupeň, Premium 4, přináší přístup k 24/7 Concierge službě, která zahrnuje asistenci od rezervace restaurace, přes vyhledání ubytování, až po zprostředkování zdravotnických služeb.

„Uživatelé se mohou po úrovních pohybovat nahoru a dolů, dle výše hodnoty jejich investic. Ke změně úrovně dochází ihned po zvýšení nebo snížení hodnoty portfolia. Zároveň bonusové výnosy, které díky členství uživatelé získají, jsou připsány ve stejné chvíli, kdy dojde k připsání řádné splátky. Věříme, že tento snadný premium program přinese našim investorům ještě větší pohodlí a zajímavý doplněk k jejich investici,“ doplňuje Pock.

Více o společnosti Investown

Český Investown je crowdfundingová investiční společnost, která umožňuje investovat do nemovitostních úvěrů – snadno, rychle, online, bez jakýchkoli poplatků a naprosto každému. Ať už jde o běžné lidi, nebo firmy. Investory spojuje s developery, kteří hledají financování pro své projekty. Platforma vznikla s cílem nabídnout bezpečnou a snadnou cestu pro zhodnocení úspor a současně jako způsob, jak oživit trh s nemovitostmi. Registrace probíhá online a po vkladu minimální částky se již dál klient o nic nestará, zhodnocení mu pravidelně a automaticky chodí do peněženky. Investown v roce 2019 založil Alan Pock, samotná platforma byla spuštěna roku 2021. Za své krátké působení na trhu se firmě podařilo dosáhnout počtu 80 tisíc registrovaných uživatelů a měsíčně vyplácet zisky dosahující 13 milionů korun.