Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, uvedl Acronis Cyber Protect 16, nejnovější verzi svého vlajkového produktu podnikové kybernetické ochrany proti kyber hrozbám a s bezkonkurenčními schopnostmi zálohování a obnovy dat. Verze 16 nastavuje nový standard pro snadnou a rychlou obnovu pro kybernetickém útoku či ztrátě dat, zejména v prostředí distribuovaných organizací.

Nejnovější technologický pokrok umožnil rozvoj integrovaných řešení kybernetické bezpečnosti a ochrany dat na úrovni, která je nezbytná především u distribuovaných společností.  Faktory typu práce mimo kancelář a rychlý vývoj bezpečnostních hrozeb zvyšují pravděpodobnost kybernetických útoků a ztráty dat či jejich zneužití. Acronis Cyber Protect 16 nabízí nový, centralizovaný dashboard, který dále zlepšuje a zjednodušuje správu s pomocí centralizovaných nástrojů, přičemž poskytuje transparentnost a efektivní řízení celého prostředí. 

Další klíčové funkce Acronis Cyber Protect 16 zahrnují:

  • Ochrana proti kybernetickým hrozbám: Využití umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) proaktivně chrání data, aplikace a systémy proti pokročilým kybernetickým útokům včetně ransomwaru a jiného malwaru.
  • Rychlá obnova: Nižší závislost na centrální IT podpoře dovoluje uživatelům snadno inicializovat obnovu „na jedno kliknutí“ na distribuovaných koncových zařízeních včetně obnovy na nový hardware.
  • Nižší celkové náklady: Široká podpora různých generací operačních systémů umožňuje konsolidaci softwarových systémů v rámci komplexní ochrany.
  • Zjednodušená správa: Centralizovaná správa umožňuje lokální autonomii a bezproblémovou integraci s existujícími nástroji třetích stran poskytující jednotný pohled na operace zálohování a obnovy.
  • Soulad s předpisy: Díky existenci široké sítě datových center po celém světě mohou uživatelé zajistit soulad s regionálními předpisy o umístění dat a s dalšími nařízeními.

„Nová verze Acronis Cyber Protect podtrhuje náš závazek chránit veškerá zákaznická data, aplikace a systémy,“ řekl Gaidar Magdanurov, prezident společnosti Acronis. „V dnešní době distribuovaných IT prostředí vyžadují organizace řešení kybernetické ochrany, které poskytuje spolehlivou ochranu a rychlou a snadnou obnovu po bezpečnostních incidentech. Pro mnoho odvětví, které si nemohou dovolit sebemenší výpadky, jako je výroba, finance, zdravotnictví a retail, je klíčové, aby i zaměstnanci s minimálními znalostmi IT byli schopni zvládnout úspěšnou obnovu. A přesně to, tj. obnovu na jedno kliknutí, verze 16 umožňuje.“

Gaidar Madanurov
Gaidar Madanurov, Foto: Tisková zpráva

„S funkčností řešení Acronis jsme maximálně spokojeni, a to jak s průběhem pravidelných záloh, tak i s podporou společnosti Algorit, která je partnerem Acronis v ČR,“ Michal Slaba, jednatel společnosti Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o. „Řešení nám umožnilo významně urychlit procesy zálohování a obnovy, a zkrátit tak dobu případného výpadku na minimum, což je zejména v našem odvětví velmi důležité.“ 

Acronis Cyber Protect 16 poskytuje jedinečnou integraci zálohování, disaster recovery, kybernetické bezpečnosti a správy vzdálených zařízení prostřednictvím jednotné, nákladově efektivní a účinné platformy. Díky schopnosti rychlé obnovy jakéhokoliv počítače bez nutnosti zásahu ze strany IT specialistů se mohou vyhnout dlouhým a nákladným odstávkám i podniky provozující specializované průmyslové operace či komplexní řídící systémy. Integrace datové ochrany, rychlé obnovy a pokročilého zabezpečení je zaměřena na dosažení maximální obchodní kontinuity. Jako přední inovátor v oblasti kybernetické bezpečnosti Acronis neustále vylepšuje a adaptuje svá řešení v reakci na vývoj složitého digitálního světa.

Více o Acronis Cyber Protect naleznete na: https://www.acronis.com/cs-cz/products/cyber-protect/.

O společnosti Acronis

Acronis sjednocuje disciplíny ochrany dat a kybernetické bezpečnosti k dodávkám integrované, automatizované kybernetické ochrany, která řeší otázky bezpečí, přístupu, soukromí, autenticity a zabezpečení (SAPAS) v moderním digitálním světě. S flexibilními modely nasazení, které jsou ušity na míru poskytovatelům služeb i IT profesionálům poskytuje Acronis špičkovou kybernetickou ochranu dat, aplikací a systémů s pomocí platformy obsahující antivirus, zálohování, disaster recovery a ochranu koncových bodů (EDR) s podporou umělé inteligence (AI). S pokročilými anti-malwarovými nástroji využívajícími technologie strojového učení a blockchainu dokáže chránit jakákoliv prostředí – od cloudu až po hybridní a lokální nasazení – za konkurenceschopné a předvídatelné náklady.

Acronis je švýcarská společnost původně založená v Singapuru. Po více než 20 letech přítomnosti na trhu má přes 2 000 zaměstnanců ve 45 zastoupeních. Řešení Acronis Cyber Protect je dostupné ve 26 jazycích, ve více než 150 zemích světa a využívá jej 18 000 poskytovatelů služeb k ochraně 750 000 organizací.  Více na www.acronis.com

Pro více informací kontaktujte:
Miroslav Fribert, Myr Communication
+420-603 219 531
miroslav@myr.cz