Nový retail park o velikosti 3.300 m2 pronajímatelné plochy obsahuje 8 prodejen renomovaných značek: ROSSMANN, SPORTISIMO, PEPCO, KiK, SUPER ZOO, DATART, Orion a Wiky. Všichni nájemci profitují z přímého sousedství navazujícího hypermarketu KAUFLAND. Tato akvizice odpovídá investiční strategii fondu Realia, který od svého založení investuje výhradně do 100% pronajatých retail parků s bonitními nájemci, jejichž služby jsou orientovány na základní potřeby obyvatel, jako jsou potraviny, drogerie a lékárenské potřeby.

„Retail park je plně pronajat s průměrnou délkou nájemních smluv přesahující 6 let,“ doplňuje Tomáš Oplíštil, obchodní ředitel a člen investičního výboru fondu Realia a doplňuje: Projekty se nám daří nakupovat off-market přímo od developera. Podmínky prodeje i načasování máme dopředu domluvené s developerem, který se dlouhodobě specializuje na výstavbu retail parků.“

Celá nákupní zóna návštěvníkům nabízí hypermarket Kaufland, samoobslužné mycí centrum aut a osm obchodů s elektrem, oblečením, hračkářstvím, domácími, sportovními a chovatelskými potřebami a dalším sortimentem. Do areálu se zákazníci mohou dostat autem, v okolí obchodů je připraveno přes 200 parkovacích míst. Využít mohou i veřejnou dopravu.

Zájem investorů roste

Fond REALIA vykazuje stabilní výsledky díky strategii zaměřené na plně pronajaté retail parky s bonitními nájemci a dlouhodobými nájemními smlouvami. K dofinancování akvizic fond používá bankovní úvěry, LTV je nyní přibližně 55%. Zásadním parametrem v rámci financování jsou fixace úrokových sazeb (nebo IRS) u všech úvěrů. Díky tomu fond není pod tlakem vysokých úrokových sazeb na trhu a za posledních 12 měsíců (k 30.11.2023) dosáhl zhodnocení 15,15%.

„Poslední měsíce evidujeme zvýšený počet investorů. Prioritou managementu zůstává bezpečnost celého portfolia a odolnost fondu proti rychlým a výrazným změnám finančních a realitních trhů. Ve fondu mají peníze zakladatel i management. S našimi investory tedy máme společný cíl, a tím je bezpečné zhodnocení investice ,“ upřesňuje Oplíštil.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist