Nový retail park o velikosti 3.300 m2 pronajímatelné plochy obsahuje 8 prodejen renomovaných značek: ROSSMANN, SPORTISIMO, PEPCO, KiK, SUPER ZOO, DATART, Orion a Wiky. Všichni nájemci profitují z přímého sousedství navazujícího hypermarketu KAUFLAND. Tato akvizice odpovídá investiční strategii fondu Realia, který od svého založení investuje výhradně do 100% pronajatých retail parků s bonitními nájemci, jejichž služby jsou orientovány na základní potřeby obyvatel, jako jsou potraviny, drogerie a lékárenské potřeby.

„Retail park je plně pronajat s průměrnou délkou nájemních smluv přesahující 6 let,“ doplňuje Tomáš Oplíštil, obchodní ředitel a člen investičního výboru fondu Realia a doplňuje: Projekty se nám daří nakupovat off-market přímo od developera. Podmínky prodeje i načasování máme dopředu domluvené s developerem, který se dlouhodobě specializuje na výstavbu retail parků.“

Celá nákupní zóna návštěvníkům nabízí hypermarket Kaufland, samoobslužné mycí centrum aut a osm obchodů s elektrem, oblečením, hračkářstvím, domácími, sportovními a chovatelskými potřebami a dalším sortimentem. Do areálu se zákazníci mohou dostat autem, v okolí obchodů je připraveno přes 200 parkovacích míst. Využít mohou i veřejnou dopravu.

Zájem investorů roste

Fond REALIA vykazuje stabilní výsledky díky strategii zaměřené na plně pronajaté retail parky s bonitními nájemci a dlouhodobými nájemními smlouvami. K dofinancování akvizic fond používá bankovní úvěry, LTV je nyní přibližně 55%. Zásadním parametrem v rámci financování jsou fixace úrokových sazeb (nebo IRS) u všech úvěrů. Díky tomu fond není pod tlakem vysokých úrokových sazeb na trhu a za posledních 12 měsíců (k 30.11.2023) dosáhl zhodnocení 15,15%.

„Poslední měsíce evidujeme zvýšený počet investorů. Prioritou managementu zůstává bezpečnost celého portfolia a odolnost fondu proti rychlým a výrazným změnám finančních a realitních trhů. Ve fondu mají peníze zakladatel i management. S našimi investory tedy máme společný cíl, a tím je bezpečné zhodnocení investice ,“ upřesňuje Oplíštil.