Dlouhodobým nájemcem areálu bude firma Oxymetal CZ s.r.o., která se specializuje na zpracování kovů a výrobu kovových součástí pro různá odvětví, včetně automobilového průmyslu, energetiky, stavebnictví a dalších segmentů ekonomiky. Její služby zahrnují řezání, ohýbání, sváření, a povrchovou úpravu kovů. Oxymetal sídlí ve Francii a má více než pětačtyřicet provozoven ve Francii a dalších evropských zemích.

Dokončená hala má rozlohu necelých pět tisíc metrů čtverečních. Kromě nejnovějších technických specifikací se může pochlubit také moderními udržitelnými technologiemi, mimo jiné například automatickou závlahou zelené střechy akumulovanou dešťovou vodou, nebo nabíječkou pro elektromobily.

Projekt průmyslového parku v Plzni je výjimečný tím, že se jedná o první celkovou revitalizaci brownfieldu. Došlo ke kompletní modernizaci bývalého masokombinátu, který se proměnil v moderní areál poskytující nejen skladové, ale i výrobní a prodejní plochy o celkové ploše 17,837 m2.

„Díky dokončení areálu se zvýši celková pronajímatelná plocha fondu ARETE INDUSTRIAL o 4 % na celkových 140.487 m2. Zároveň tímto krokem dochází ke zvýšení výrobních prostor na 14 % z celkové velikosti portfolia. Celková expozice portfolia fondu v České republice narostla na 49 %. Nový areál k prosinci letošního roku navýšil i WAULT portolia (průměrnou dobu do konce platnosti nájemních smluv) který je nyní přes 7 let,“ uvedl Robert Ides, spoluzakladatel skupiny ARETE.

O skupině ARETE:

Investiční a nemovitostní skupina ARETE vznikla v roce 2014 a zaměřuje se na investice do nemovitostí. První podfond ARETE INVEST, který se zabýval rezidenčními nemovitostmi, již ukončil svůj investiční cyklus v roce 2017. Druhý podfond ARETE INVEST investující do průmyslových nemovitostí fungoval od roku 2016, přičemž v roce 2021 se naplnil jeho investiční horizont a díky úspěšnému prodeji celého portfolia fond vyplatil svým investorům velmi nadstandardní zisky. Od roku 2020 je pak pro investory otevřen třetí investiční produkt, fond ARETE INDUSTRIAL. Cílem tohoto nového fondu jsou nejen investice do dokončených průmyslových nemovitostí, ale také jejich výstavba. Uvedené fondy jsou fondy kvalifikovaných investorů. Více informací na www.arete.eu.

ARETE