Setkáme se v jedné z našich nejznámějších a největších výstavních síní Mánes. Součástí výstavy je komentovaná prohlídka za účasti samotné malířky, moderátora akce Miroslava Táborského a kurátorky Renáty Mužíkové.

„Odmalička hledám ve stavbách příběhy. Postupem času mi sice stárne tělo, v hlavě však zůstávám dítětem s obrovskou představivostí. Pořád se na svět dívám dětskýma očima“... zmiňuje Krátká, která své obrazy poprvé představila veřejnosti před osmi lety a okamžitě zaznamenala nebývalý úspěch. K malování se dostala až kolem padesátky poté, kdy opustila vystudované stavitelství – projektování. Domy a stavby s ní však zůstaly a staly se ústředním motivem jejích obrazů.

Herec a moderátor akce Miroslav Táborský zmiňuje, že obrazy Krátké hned na první pohled "způsobují dobrou náladu a na druhý i zábavu”.

Tisková zpráva

V obrazech autorka vypráví různorodé příběhy, neboť jak sama zmiňuje: „domy si své příběhy pamatují. Všechny se jim obtisknou do zdí, do omítky.“ Některé jsou láskyplné, lákají nás do přímořských vesniček či velkoměst. Druhé naopak vyzdvihují melancholická témata a ztemnělé večery.

Kurátorka výstavy Renáta Mužíková, autorka projektu Artvarium v Pasáži českého designu v Praze a držitelka mezinárodního ocenění asociace sběratelů za přínos umění poznamenává, že „v případě tvorby malířky Slávky Krátké můžeme hovořit o narativním lyrickém urbanismu s insitními prvky." V obrazech Krátké vyzdvihuje „hravost, emoce a cit pro příběh ve spojitosti s perfektní znalostí pravidel architektury“.

Tisková zpráva

Díla Slávky Krátké jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, Asii, USA, Kanadě, či Austrálii. Stálou expozici má malířka ve své Galerii Slávky Krátké v Jungmannově ulici 18, kam se výstava z výstavní síně Mánes přesouvá již v pondělí 25. 9. 2023. Galerie je návštěvníkům otevřena zdarma vždy od pondělí do pátku, 11:30 - 18:00 hodin, v sobotu od 11:00 do 16:00 hodin. Těšíme se na vás!

Kontakt:
Ema Lujza Chudá
+420 607 641 224
ema@chuda.cz 

Důležité odkazy
Odkaz na press kit, kde naleznete fotografie, videa a další zajímavé materiály.
Webové stránky (www.slavkakratka.com)
Instagram (@kratkaslavka)
TikTok (@slavkakratka)
Facebook (Slávka Krátká)