Holcim aktuálně zahajuje ve svém závodě Saint-Pierre-la-Cour ve Francii první evropský provoz pro výrobu cementu s kalcinovaným jílem v rámci řady ECOPlanet. Ten bude mít o 50 % nižší emise CO2 ve srovnání se standardním cementem (CEM I).

„Otevření první linky v Evropě na výrobu nízkouhlíkového cementu ECOPlanet je dalším milníkem v našem cíli o dekarbonizaci stavebnictví a do roku 2025 rozšíříme jeho výrobu do všech regionů, říká k tomu Miljan Gutovic, vedoucí regionu Evropa.

Nová výrobní linka bude vyrábět až 500 000 tun nízkouhlíkového cementu ročně. Její udržitelný provoz je ze 100 % poháněn alternativními palivy na bázi biomasy a systémy rekuperace odpadního tepla, díky čemuž je výroba téměř bezemisní a mimořádně účinná.

Více informací o našem zeleném cementu ECOPlanet, který jsme uvedli na trh v roce 2022 najde ZDE.

 

Lafarge Cement

Je součástí mezinárodní skupiny Holcim. Již více než 120 let patří mezi renomované výrobce stavebních materiálů se sídlem v Čížkovicích, určených převážně pro český trh. Hlavními výrobky jsou volně ložené a pytlované cementy a maltovinové pojivo Multibat PLUS a především ekologický cement ECOPlanet, zelený cement, při jehož výrobě vzniká o 30 % méně emisí oxidu uhličitého. Řadou ECOPlanet tak naplňují dlouhodobé mise a cíle snížit negativní vliv cementářského průmyslu na životní prostředí. Podnikání Lafarge Cement provozuje v souladu s principy cirkulární ekonomiky a za dodržování přísných norem pro ochranu životního prostředí. Kontinuálně inovují a upravují výrobní technologie. Využívají více než 90 % alternativních paliv.

Lafarge Cement záleží na svých zaměstnancích, zákaznících a lidech, kteří žijí v jejich nejbližším okolí. Rozvoj regionu podporují prostřednictvím sponzoringu ekologických, sociálních a vzdělávacích projektů. Staví a tvoří svět, který respektuje přírodu a přispívá k prosperitě obyvatel na naší planetě. Lafarge Cement tvoří lepší budoucnost pro nás a naše okolí.

Holcim

Holcim tvoří lepší budoucnost pro společnost a planetu. Jako globální lídr v oblasti inovativních a udržitelných stavebních řešení umožňuje Holcim stavět ekologičtější města, inteligentnější infrastrukturu a zlepšovat životní úroveň po celém světě. S udržitelností v jádru své strategie se Holcim stává společností s nulovou produkcí oxidu uhličitého. Jako světový lídr v oblasti recyklace je společnost hnací silou cirkulární ekonomiky, aby bylo možné stavět více s menším množstvím. Společnost Holcim tvoří 70 000 lidí po celém světě, kteří s nadšením tvoří lepší budoucnost pro společnost a planetu prostřednictvím čtyř obchodních segmentů: Cement, hotové betonové směsi, kamenivo a řešení a produkty.