Společnost Alglas založil Václav Stehno v roce 2016. Firma si na své konto stihla připsat dlouhou řadu staveb po celé České republice a na Slovensku. Od roku 2016, kdy byl obrat Alglasu pět milionů korun, postupně vystoupal až k současným 170 milionům ročně. Dalším významným posunem pak bylo loňské setkání s Tomášem Vavříkem, zakladatelem společnosti DOMOPLAN, která v Česku působí více jak 12 let a má na svém kontě projekty o investičním objemu přesahujícím šest miliard korun. Jejich společný počin, technologicko-stavební holding THIERRA, má navíc podporu silné skupiny FIPOX, která zastřešuje firmy zaměřené na development, stavebnictví a obnovitelné zdroje.

Klíčový prvek, na kterém THIERRA stojí lze jednoduše popsat jako prvorepublikové ideály. Těmi jsou pro mě především slušnost a autenticita. THIERRA proto sází na návrat k řemeslnosti – zejména v odpovědnosti a v důrazu na kvalitu práce. Od ostatních firem na trhu se chceme odlišit tím, že nebudeme pouhým přeprodejcem služeb. Našim cílem je zaměstnat dostatek lidí interně a doplnit je spoluprací s kvalitními a zkušenými řemeslníky. Zavádíme obdobný princip fungování, který byl a je vlastní rodinným podnikům,” popisuje klíčové atributy generální ředitel THIERRY Václav Stehno.

V letošním roce se stavební holding THIERRA podílí na zakázkách přesahujících svým objemem jednu miliardu korun. V  pozici  hlavního dodavatele staví hned několik rezidenčních objektů v Brně - rezidenci Pekárenský dvůr, Starý pivovar, Nová Líšeň. Dceřiná firma Alglas pak dokončuje práce na Nejvyšší kontrolním úřadě, bratislavském LakesideParku 2 či na technologickém parku Dronet. K nim se mají v dalším roce přidat realizace projektů AB Ústí n. Labem a Metropolis Bratislava. I díky nim by se měl příští rok souhrnný obrat společnosti THIERRA vyšplhat přes 1,2 miliardy korun.

„Z našich přímých zkušeností s dodavateli staveb v DOMOPLANu dlouhodobě víme, jaké problémy trápí české stavebnictví,říká spoluzakladatel holdingu THIERRA Tomáš Vavřík. „Nedostatek kvalitního personálu a odpovědného přístupu má vliv na časové termíny, prodlužování prací, zvyšování cen materiálů i další potíže, které pak dopadají na koncové zákazníky. Jelikož chceme i nadále přinášet kvalitní stavby z prvotřídních materiálů, rozhodli jsme se společně s Václavem Stehnem založit novou stavební společnost THIERRA, která bude ctít tradiční hodnoty stavebního řemesla,vysvětluje dále Tomáš Vavřík.

Silná základna interních zaměstnanců i výchova mladých talentů

V nejbližších letech nabídne holding THIERRA práci až 250 lidem. Chce být místem, kde dochází k plynulému předávání zkušeností mezi mistry od fochu a nastupujícími mladými stavaři. V holdingu THIERRA se tak potkávají experti s desítkami let profesních zkušeností z oblastí realizace staveb, managementu či financí s mladými, zato zapálenými, talenty čerstvě po škole.

“​​Obor lehké obvodové pláště, kterými se dceřiná Alglas primárně zabývá, se v České republice prakticky nedá vystudovat. Když rekrutujeme juniory, tak je musíme přetvořit k obrazu svému. Trvá to dlouho a málokdy se to povede. Buď je zlomíte, aby je to naprosto bavilo a žili pro to, nebo to s nimi nemá smysl. Stavebnictví je určitá forma umění,” popisuje rekrutační proces Václav Stehno.

THIERRA na rozvoji mladých talentů intenzivně spolupracuje také se stavební fakultou brněnského VUT, a to např. formou odborných stáží, mentoringu, včetně nabídky zaměstnání.

_____________________________________________________

O technologicko-stavebním holdingu THIERRA

Technologicko-stavební holding THIERRA a.s. vznikl v roce 2022 strategickým spojením Václava Stehna, majitele společnosti Alglas, a Tomáše Vavříka, zakladatele developerské společnosti DOMOPLAN. Aktuálně se podílí na zakázkách přesahujících svým objemem jednu miliardu korun. Plní úlohu hlavního dodavatele stavby brněnských rezidencí Pekárenský dvůr, Rezidence Starý pivovar a Nová Líšeň, v středočeském kraji staví bytový projekt Rezidenci Na Mariánské cestě. Její dceřiná firma Alglas dokončuje práce na Nejvyšší kontrolním úřadě, bratislavském LakesideParku 2 či na technologickém parku Dronet. K nim se mají v dalším roce přidat realizace projektů AB Ústí n. Labem a Metropolis Bratislava. Souhrnný obrat společnosti THIERRA by se tak měl v příštím roce vyšplhat přes 1,2 miliardy korun. Dceřiná společnost Alglas patří mezi přední české firmy zaměřené na obvodové pláště. Na svém kontě má řadu realizací po celé České republice a Slovensku, za něž sklidila uznání jak od odborných kruhů, tak ze strany široké veřejnosti. Jmenovat můžeme např. rekonstrukci brněnského OC Futurum, Jihočeskou vědeckou knihovnu nebo projekt Harfa Design Residence. V brzké době se THIERRA chystá rozšířit o divizi THIERRA Construction, s vnitřními specializovanými divizemi na zakládání staveb a konstrukci monolitů. THIERRA je členem investiční skupiny FIPOX, která zastřešuje české i zahraniční firmy z oblasti developmentu a trvalé udržitelnosti.

O společnosti  FIPOX

Skupinu FIPOX založil v roce 2022 Tomáš Vavřík jako house of brands, jejímž cílem je spojovat  inovativní značky z oblasti developmentu a udržitelnosti z Česka i zahraničí. Rolí FIPOX bude zejména pomáhat značkám v jejich dalším růstu a rozvinutí potenciálu. Současnými členy jsou kromě developerské společností DOMOPLAN a stavebního holdingu THIERRA, společnost MyResorts -  unikátní developer, investiční společnost a tour-operátor v jednom se zaměřením na holiday resorty, či společnost Magus EDH věnující se energetické správě chytrých domácností.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist