Společnost Alglas založil Václav Stehno v roce 2016. Firma si na své konto stihla připsat dlouhou řadu staveb po celé České republice a na Slovensku. Od roku 2016, kdy byl obrat Alglasu pět milionů korun, postupně vystoupal až k současným 170 milionům ročně. Dalším významným posunem pak bylo loňské setkání s Tomášem Vavříkem, zakladatelem společnosti DOMOPLAN, která v Česku působí více jak 12 let a má na svém kontě projekty o investičním objemu přesahujícím šest miliard korun. Jejich společný počin, technologicko-stavební holding THIERRA, má navíc podporu silné skupiny FIPOX, která zastřešuje firmy zaměřené na development, stavebnictví a obnovitelné zdroje.

Klíčový prvek, na kterém THIERRA stojí lze jednoduše popsat jako prvorepublikové ideály. Těmi jsou pro mě především slušnost a autenticita. THIERRA proto sází na návrat k řemeslnosti – zejména v odpovědnosti a v důrazu na kvalitu práce. Od ostatních firem na trhu se chceme odlišit tím, že nebudeme pouhým přeprodejcem služeb. Našim cílem je zaměstnat dostatek lidí interně a doplnit je spoluprací s kvalitními a zkušenými řemeslníky. Zavádíme obdobný princip fungování, který byl a je vlastní rodinným podnikům,” popisuje klíčové atributy generální ředitel THIERRY Václav Stehno.

V letošním roce se stavební holding THIERRA podílí na zakázkách přesahujících svým objemem jednu miliardu korun. V  pozici  hlavního dodavatele staví hned několik rezidenčních objektů v Brně - rezidenci Pekárenský dvůr, Starý pivovar, Nová Líšeň. Dceřiná firma Alglas pak dokončuje práce na Nejvyšší kontrolním úřadě, bratislavském LakesideParku 2 či na technologickém parku Dronet. K nim se mají v dalším roce přidat realizace projektů AB Ústí n. Labem a Metropolis Bratislava. I díky nim by se měl příští rok souhrnný obrat společnosti THIERRA vyšplhat přes 1,2 miliardy korun.

„Z našich přímých zkušeností s dodavateli staveb v DOMOPLANu dlouhodobě víme, jaké problémy trápí české stavebnictví,říká spoluzakladatel holdingu THIERRA Tomáš Vavřík. „Nedostatek kvalitního personálu a odpovědného přístupu má vliv na časové termíny, prodlužování prací, zvyšování cen materiálů i další potíže, které pak dopadají na koncové zákazníky. Jelikož chceme i nadále přinášet kvalitní stavby z prvotřídních materiálů, rozhodli jsme se společně s Václavem Stehnem založit novou stavební společnost THIERRA, která bude ctít tradiční hodnoty stavebního řemesla,vysvětluje dále Tomáš Vavřík.

Silná základna interních zaměstnanců i výchova mladých talentů

V nejbližších letech nabídne holding THIERRA práci až 250 lidem. Chce být místem, kde dochází k plynulému předávání zkušeností mezi mistry od fochu a nastupujícími mladými stavaři. V holdingu THIERRA se tak potkávají experti s desítkami let profesních zkušeností z oblastí realizace staveb, managementu či financí s mladými, zato zapálenými, talenty čerstvě po škole.

“​​Obor lehké obvodové pláště, kterými se dceřiná Alglas primárně zabývá, se v České republice prakticky nedá vystudovat. Když rekrutujeme juniory, tak je musíme přetvořit k obrazu svému. Trvá to dlouho a málokdy se to povede. Buď je zlomíte, aby je to naprosto bavilo a žili pro to, nebo to s nimi nemá smysl. Stavebnictví je určitá forma umění,” popisuje rekrutační proces Václav Stehno.

THIERRA na rozvoji mladých talentů intenzivně spolupracuje také se stavební fakultou brněnského VUT, a to např. formou odborných stáží, mentoringu, včetně nabídky zaměstnání.

_____________________________________________________

O technologicko-stavebním holdingu THIERRA

Technologicko-stavební holding THIERRA a.s. vznikl v roce 2022 strategickým spojením Václava Stehna, majitele společnosti Alglas, a Tomáše Vavříka, zakladatele developerské společnosti DOMOPLAN. Aktuálně se podílí na zakázkách přesahujících svým objemem jednu miliardu korun. Plní úlohu hlavního dodavatele stavby brněnských rezidencí Pekárenský dvůr, Rezidence Starý pivovar a Nová Líšeň, v středočeském kraji staví bytový projekt Rezidenci Na Mariánské cestě. Její dceřiná firma Alglas dokončuje práce na Nejvyšší kontrolním úřadě, bratislavském LakesideParku 2 či na technologickém parku Dronet. K nim se mají v dalším roce přidat realizace projektů AB Ústí n. Labem a Metropolis Bratislava. Souhrnný obrat společnosti THIERRA by se tak měl v příštím roce vyšplhat přes 1,2 miliardy korun. Dceřiná společnost Alglas patří mezi přední české firmy zaměřené na obvodové pláště. Na svém kontě má řadu realizací po celé České republice a Slovensku, za něž sklidila uznání jak od odborných kruhů, tak ze strany široké veřejnosti. Jmenovat můžeme např. rekonstrukci brněnského OC Futurum, Jihočeskou vědeckou knihovnu nebo projekt Harfa Design Residence. V brzké době se THIERRA chystá rozšířit o divizi THIERRA Construction, s vnitřními specializovanými divizemi na zakládání staveb a konstrukci monolitů. THIERRA je členem investiční skupiny FIPOX, která zastřešuje české i zahraniční firmy z oblasti developmentu a trvalé udržitelnosti.

O společnosti  FIPOX

Skupinu FIPOX založil v roce 2022 Tomáš Vavřík jako house of brands, jejímž cílem je spojovat  inovativní značky z oblasti developmentu a udržitelnosti z Česka i zahraničí. Rolí FIPOX bude zejména pomáhat značkám v jejich dalším růstu a rozvinutí potenciálu. Současnými členy jsou kromě developerské společností DOMOPLAN a stavebního holdingu THIERRA, společnost MyResorts -  unikátní developer, investiční společnost a tour-operátor v jednom se zaměřením na holiday resorty, či společnost Magus EDH věnující se energetické správě chytrých domácností.