„V roce 2010 jsme, díky rychlému růstu a přirozenému vývoji, intenzivně pocítili nezbytnost implementace informačního systému,“ vzpomíná Jan Franc, jednatel a majitel společnosti ANAFRA. „Provedli jsme výběrové řízení, během kterého jsme testovali přední ERP systémy na trhu, a HELIOS Orange jednoznačně poskytoval všechny funkcionality, které jsme potřebovali. Jedním z rozhodovacích bodů byla otevřenost HELIOSu v komunikaci s vnějším světem, což bylo potřebné pro synchronizaci našeho e-shopu www.smicro.cz,“ dodává.

Do vývoje a přizpůsobení systému HELIOS Orange pak firma v průběhu 12 let investovala tisíce hodin, jak vlastních, tak i stávajícího partnera.

„S informačním systémem HELIOS, v němž vidíme i po mnoha letech velký potenciál, umíme pracovat a plně jsme již porozuměli jeho struktuře,“ konstatuje Jan Franc.

V průběhu času bylo ve společnosti ANAFRA také založeno vlastní oddělení vývoje software. Bylo tedy logické, že dalším krokem bylo vydat se se svým know-how k zákazníkům. Ideální cestou, o které vedení obou firem začalo hovořit, bylo přímé partnerství s Asseco Solutions.

„Za ta léta jsme porozuměli nejen programovací a implementační části, ale i jednotlivým procesům a umíme s nimi našim zákazníkům plně vyjít vstříc,“ říká Jan Franc. „Našim zákazníkům nabízíme full-scale řešení, od virtuálního serveru po kompletní správu IT, neboli přijímáme odpovědnost za IT našich zákazníků. Pomyslným chybějícím dílkem skládačky byly právě ERP systémy, se kterými jim chceme také pomáhat a rozvíjet je. Našim cílem je pro zákazníka zastřešit celé IT od A do Z – není nutné, aby byl technicky jakkoliv zdatný, vše umíme navrhnout a zprovoznit.“ 

„Tento přerod našeho zákazníka v našeho partnera sleduji s velkou radostí. Je to samozřejmě posílení naší partnerské sítě. Zároveň vnímám znalost role zákazníka HELIOSu jako výhodu, ze které může těžit na svých implementacích sama ANAFRA, ale především její zákazníci,“ uvádí Jan Škarban vedoucí partnerské sítě Asseco Solutions.

Do budoucna má ANAFRA, již v roli partnera systémů HELIOS, v plánu vyvíjet a implementovat další vlastní moduly, které budou nejen pomáhat jejím zákazníkům, ale také svému vlastnímu systému, optimalizaci procesů a provozu jako takového.

„Rádi nabídneme součinnost v rámci kompletního zastřešení serverové či cloudové infrastruktury a nasazení a ladění informačního systému HELIOS iNuvio,“ uzavírá Jan Franc.

ANAFRA

Společnost ANAFRA s.r.o. již od roku 2006 přijímá odpovědnost za IT svých zákazníků. Od svého vzniku poskytuje hostingové a cloudové služby a rovněž správu IT. Společnost od počátku využívala serverové technologie Supermicro. V roce 2010 se stala jejich výhradním systémovým integrátorem v ČR a tímto statusem se může pyšnit do dnešního dne. Postupným vývojem připojila systémovou integraci serverů ASUS a distributorství vendor-unlocked technologií jako TYAN, ASRock Rack nebo Gigabyte. Své portfolio nadále rozšiřuje, aby svým klientům vždy mohla vyjít maximálně vstříc. Disponuje vlastním technickým týmem a na všechny prodávané technologie poskytuje servis, rozšířené a NBD záruky. V průběhu let řízeně expandovala na slovenský, polský a maďarský trh. V roce 2023 se chystá zahájit činnost pobočky v USA. Pro své zákazníky zajišťuje kompletní správu IT „od A do Z“ – není nutné, aby byl klient technicky jakkoliv zdatný, ANAFRA vše navrhne a zprovozní. Stát se implementátorem HELIOS iNuvio představuje pro společnost ANAFRA doplnění poslední chybějící oblasti v rozsahu poskytovaných služeb. Kupující tím získává možnost vyřešit veškeré své potřeby u jednoho dodavatele. Za fiskální rok 2021 dosáhl obrat společnosti 213 mil. Kč a v současnosti má více než 50 kmenových zaměstnanců a několik part-time kolegů.

Bližší informace naleznete na www.anafra.cz

Asseco Solutions 

Společnost Asseco Solutions, a.s. je největším producentem podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu a v roce 2020 oslavila 30 let od svého vzniku. Softwarová řešení z její produkce jsou distribuována i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po produkty pokrývající specializované potřeby firem, jako je například televizní produkce. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských řešení. Kromě základních modulů a funkcionalit poskytují též aplikace pro jednotlivé oblasti podnikání, tzv. „oborová řešení“. Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2015 a je členem nadnárodní skupiny Asseco Group.  Obrat Asseco Solutions, a.s. za poslední fiskální rok 2021 činil takřka 700 mil. Kč a pracovalo v ní cca 350 osob. 

Poslání společnosti Asseco Solutions 

Vnášíme dlouhodobě klid do firem a inspirujeme je k rozvoji. Společně s našimi partnery proměňujeme práci v zábavu skrze mraky aplikací po celé Evropě.

Bližší informace naleznete na www.AssecoSolutions.com www.helios.eu

Skupina Asseco  

Skupina Asseco byla založena v roce 2004, dnes má zastoupení v 60 zemích světa a je šestou největší softwarovou společností v Evropě. Prostřednictvím akvizic, kterých již uskutečnila více než stovku, neustále roste. Asseco Group zaměstnává více než 30 000 lidí a v roce 2021 dosáhla celosvětově obratu téměř 3,2 miliardy EUR.

Asseco Group je přítomna všude, kde technologie a byznys ovlivňují každodenní život. Je federací společností, které operují po celém světě.

Bližší informace naleznete na www.Asseco.com