„Budujeme nové portfolio fondu a kvalita nakupovaných nemovitostí se odráží v poskytnutém financování. Úvěrová linka ve výši 30 milionů EUR potvrzuje úspěšnou strategii našich fondů, která aktuálně pokračuje v našem třetím fondu – důvěra skupiny Raiffeisen to jednoznačně podtrhuje. Financování v uvedené výši je pouze prvním krokem, který je spíš předznamenáním ambicí fondu spravovat majetek v celkové výši přes 400 mil. EUR. Vzhledem k rozpracovaným investičním projektům věřím na navýšení této úvěrové linky ještě na přelomu letošního roku“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.

„Poskytnuté financování se silnou bankovní skupinou Raiffeisen je pokračováním naší spolupráce, která započala financováním našeho druhého podfondu. Důvěra banky přináší našemu fondu vysokou stabilitu a jistotu dostatečného zajištění kapitálem. Umožnuje hladké dokončení připravených akvizic a zrychlení tempa formování portfolia fondu. Můžeme tak dobře využít všech příležitostí, které na trhu aktuálně máme. Zároveň chceme nadále udržovat bezpečný poměr bankovních úvěrů vůči hodnotě majetku. Zejména v současné době totiž naši strategii nižšího zadlužení považujeme jednoznačně za naši konkurenční výhodu,“ doplňuje Robert Ides, druhý spoluzakladatel skupiny ARETE.

Cílem uzavřené smlouvy je sofistikované portfoliové financování všech nových transakcí ve fondu a zajištění vyšší flexibility při financování nové výstavby. Na celou transakci právně dohlížely renomované advokátní kanceláře – za ARETE to byla kancelář Kocián Šolc Balaštík.

Fond ARETE INDUSTRIAL SICAV byl založen v roce 2019 jako třetí nemovitostní investiční produkt skupiny ARETE. Zaměřuje se výhradně na investice do kvalitních výrobních a logistických nemovitostí se stabilním výnosem a doplňuje je o novou vlastní výstavbu pro zvýšení celkového výnosu. Vlastněné nemovitosti stabilně spravuje a rozvíjí s cílem udržitelně zvyšovat jejich výnos. Hlavním investičním regionem fondu jsou ČR a SR, doplněné o střední Evropu s cílovou hodnotou aktiv ve správě nejméně 400 milionů EUR.  Fond je otevřen pouze kvalifikovaným investorům. Více informací na www.arete.eu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist