ARETE Park Veľká Ida je výborně situovaný průmyslový park v blízkosti druhého největšího slovenského města Košice, který byl dokončen v loňském roce. Tato vysoce specializovaná hala s jedinečnou architekturou průmyslové a administrativní části byla postavena dle zadání nájemce, Dominion Steelcon A/S Slovakia, člena skupiny Dominon, který je globálním výrobcem náročných technologických zařízení. Nemovitost s plochou 12 tisíc m2 představovala investici 13 milionů EUR.

„Ocenění, které nám dnes za projekt ve Veľké Idě bylo uděleno, je nesmírně prestižní. Zvítězili jsme v konkurenci nejvýznamnější developerských společností. Chtěl bych poděkovat celému týmu, který se na projektu podílel. Ukázali jsme, že vedle zodpovědné správy existujících parků, jsme schopni zrealizovat nový development v souladu s nejvyššími standardy a zároveň přinést zajímavé architektonické prvky i do jinak trochu fádních, průmyslových staveb. Zejména administrativní část budovy je svým architektonickým řešením srovnatelná s čistě kancelářskými budovami nejvyšší kategorie,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE. „Jako jediní v České republice a na Slovensku realizujeme novou výstavbu přímo v našich investičních fondech. Garanci kvality a realizace projektu v termínu a v rámci schváleného rozpočtu nám přináší vlastní developerský tým. Velmi silně také vnímáme naši environmentální a sociálně-společenskou odpovědnost v místě našich projektů. Proto jsme například v rámci tohoto projektu realizovali jako dar pro obec Veľká Ida dětské hřiště,“ dodává.

Nový areál v Košicích

Soubor dvou specializovaných výrobních hal pro společnost Steelcon Slovakia, která je součástí dánské skupiny Dominion Steelcon zaměřené na výrobu ocelových komínů, vyrostla v průmyslové zóně Veľká Ida. Ta leží v bezprostřední blízkosti slovenských Košic a je dlouhodobě v hledáčku zahraničních výrobních společností.

„Společnost Steelcon Slovakia patřící do skupiny Dominion je velmi stabilní a globálně rostoucí společností. Doposud dodala po světě více jak 6 500 průmyslových ocelových komínů, a to ji řadí mezi světové lídry v rámci odvětví. Celá skupina Dominion působí v 35 zemích světa a zaměstnává přes 9.000 zaměstnanců. Mezi klíčové obory patří průmysl, energetika, infrastruktura a telekomunikace,“ zdůraznil Lubor Svoboda. Investice do této výstavby činila 13 milionů EUR a potvrzuje atraktivnost slovenského investičního trhu. Samotná stavba běžela od listopadu 2019, v srpnu 2020 došlo k jejímu zkolaudování. I přes objektivní překážky způsobené pandemií se podařilo zrealizovat celý projekt ve stanoveném termínu a kvalitě.

 

 

Arete