• Investice ve výši 100 milionů eur potvrzuje vedoucí postavení ABB v oblasti automatizace strojů a výrobních závodů
  • Investice do rozvoje výrobního závodu budoucnosti vytvoří 1000 nových pracovních míst
  • V rakouském Eggelsbergu do roku 2020 vznikne nejmodernější inovační a vzdělávací kampus
  • Rok po oznámení akvizice ABB navazuje na úspěch společnosti B&R

Rok po oznámení akvizice společnosti B&R (Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik GmbH) ABB v Rakousku investuje 100 milionů eur do výstavby moderního inovačního a vzdělávacího kampusu. Kampus bude stát ve městě Eggelsberg v Horním Rakousku, kde B&R sídlí. Jedná se o největší organickou investici v oboru průmyslové automatizace ve více než 130leté historii společnosti ABB. Investice umožní vznik přibližně 1000 nových kvalifikovaných pracovních míst v Rakousku.

V novém inovačním a vzdělávacím kampusu se budou vyvíjet technologie pro výrobní závod budoucnosti založené na portfoliu ABB Ability™. Výroba bude probíhat autonomně a budou ji zajišťovat inteligentní stroje a roboty propojené v cloudu. Tato investice je zcela v souladu se strategií ABB Next Level, v níž se inovace označuje jako hlavní faktor ziskového růstu. Společnost ABB ročně do výzkumu a vývoje investuje 1,4 miliardy USD a má přibližně 30 000 výzkumných, vývojových a aplikačních inženýrů. B&R ve výzkumu a vývoji, včetně vývoje aplikací, zaměstnává přes 1000 lidí.

Nový výzkumný a vývojový kampus bude mít rozlohu 35 000 m2 a bude se v něm nacházet značný počet různých špičkových zařízení. Vedle ultramoderních výzkumných a vývojových laboratoří, kde se budou vytvářet a testovat nové automatizační technologie, od průmyslových řídicích systémů až po strojové učení a umělou inteligenci. Bude zde Akademie automatizace, kde se v těchto technologiích budou vzdělávat zákazníci, partneři i zaměstnanci. Slavnostní zahájení stavby se plánuje letos v létě a provoz v novém kampusu by měl začít v průběhu roku 2020. Po dokončení bude areál v Eggelsbergu jedním z největší výzkumných a vývojových center ABB.

Díky novému kampusu největší světový dodavatel řešení pro průmyslovou automatizaci dále rozšíří své vedoucí postavení v oblasti automatizace strojů a výrobních závodů. Vývoj revolučních technologií umožní ABB lépe obsloužit vysoce atraktivní tržní segment automatizace strojů a výrobních závodů, který má hodnotu kolem 20 miliard USD.
ABB převzala společnost B&R v červenci roku 2017. B&R byla v době akvizice největším světovým nezávislým dodavatelem produktových a softwarových řešení pro automatizaci strojů a výrobních závodů. Tato řešení jsou založena na otevřené architektuře. Dnes je B&R začleněna do divize ABB Průmyslová automatizace jako podniková jednotka Automatizace strojů a výroby. Díky spojení portfolia obou společností je dnes ABB jediným dodavatelem průmyslové automatizace, který nabízí zákazníkům kompletní spektrum technických a softwarových řešení pro měření, řízení, pohony, robotiku, elektrifikaci a digitalizaci.