Investor plánuje spolu s architektonickým týmem GeddesKaňka přestavbu činžovního domu v ulici Čelakovského v Plzni, který se nachází v těsné blízkosti historického centra města. Stavba bude citlivě adaptována s ohledem na současné požadavky na bydlení. Investičním záměrem je vytvoření bydlení vysokého standardu v historicky a esteticky cenném objektu, který bude zahrnovat 14 až 15 bytů, z nichž 3 mezonetové bytové jednotky budou umístěné v nově adaptovaném podkrovním prostoru. V objektu a na jeho pozemku budou zajištěna parkovací stání.

Tomáš Kaňka, ředitel kanceláře GeddesKaňka, o novém projektu řekl:

“Je přirozené, že máme vždy velikou radost ze získání práce na novém projektu. Z této nové spolupráce se těšíme ještě o to více, že se jedná o historickou budovu, která bude vyžadovat speciální péči, aby mohla poskytnout veškerý moderní komfort dnešního trhu s bydlením. Na projektech, které vyžadují, abychom přizpůsobili svou práci jejich historickým částem, jsme již pracovali, ale práce na takových projektech vždy přináší nové výzvy a zkušenosti.”

V současné době je záměr v projektové přípravě a realizace je plánována na rok 2018 – 2019.

GeddesKaňka je mladá a dynamická architektonická kancelář, která nabízí expertízu v oblasti projektů nákupních center, polyfunkčních projektů a komerčních i rezidenčních celků, od rozsáhlých projektů až po rodinné domy. V současné době pracuje na několika různých projektech, včetně rozsáhlé rezidenční výstavby projektu Zlatý Lihovar, rezidenčního Viladomu Hloubětín a polyfunkčního projektu Opletalova.

Pro více informací o kanceláři GeddesKaňka a jejích projektech, prosíme, navštivte www.geddeskanka.cz.