Startup Platon Finance se zaměřuje na nejmodernější digitální platební metody a osvětu široké veřejnosti. Fintech firma byla založena jako jedna z prvních na tomto poli u nás vizionáři Danielem a Julií Tannerovými.
Mezi její největší dosavadní úspěchy patří unikátní spojení nejmodernějších technologií se zázemím tradičních partnerů. „Microsoft si vybral naši firmu do svého inkubátoru, což vnímám jako potvrzení toho, že se ubíráme správným směrem. Věřím, že na trh přinášíme něco, co tady ještě není a co celé prostředí výrazným způsobem posune k tomu, aby se kryptoměny staly zcela běžnou součástí života všech lidí,“ říká CEO Platon Finance Daniel Tanner. 

Ve společnosti úspěšných
„Pro Microsoft vždy byla a je klíčová spolupráce s partnery. Program Microsoft for Startups se zaměřuje na startupy s vysokým potenciálem partnerství a růstu. Platon Finance na trh přináší inovativní pohled a jsem rád, že prostřednictvím Microsoft for Startups a vyspělých cloudových technologií Microsoft tuto společnost v jejím růstu podpoříme,“ říká CEE Startup Team Leader ve společnosti Microsoft Filip Řehořík.
Mezi nejvýznamnější partnery Platon Finance patří například světový lídr v internetovém zabezpečení Symantec nebo společnost Anderson – špička v oblasti pojištění. Kryptoměna PlatonCoin se od května obchoduje na jedné z největších asijských burz DigiFinex v Singapuru či na velmi populární evropské burze Coinsbit. „Aktuálně je celková kapitalizace Platon Coinu více než tři miliardy korun, díky čemuž se řadíme mezi 150 největších kryptoměn na světě,“ dodává Daniel Tanner. 


Pojištěná peněženka
Denní objem obchodování s Platon Coinem dosahuje hodnoty více než 10 milionů korun. „Naše aktuální roční návratnost investice dosahuje 172 procent a věřím, že poroste ještě víc, protože jsme uzavřeli partnerství se směnárnou Changelly. Ta patří mezi tři největší směnárny na světě s licencí pro 143 zemí světa. Také chystáme vstup na burzu HITBTC, což je jedna z největší a nejstarších kryptoburz na světě,“ říká Daniel Tanner. 
Dalším klíčovým produktem společnosti je pojištěná digitální peněženka. Její majitel v případě zcizení uložených prostředků nepřijde o své investice. Mezi tváře značky patří například zápasník UFC Makhmud Muradov nebo hvězdy MMA soutěže Oktagon Gábor Borárosz.
Spolupráce Platon Finance a Microsoftu zaujala i řadu zahraničních médií jako například USTODAY, Fox News nebo Market Watch (odkaz na článek zde). Na svém blogu pak na projekt Platon Life od společnosti Platon Finance odkazuje i Harvardova univerzita (odkaz na blog zde).